7 звичок високопродуктивних людей, які працюють з дому

Робота з дому збільшує як свободу, так і відповідальність. Справитися з прокрастинацією і поліпшити результати допоможуть наступні поради.

Починайте роботу якомога раніше. Один зі способів продуктивно працювати з дому – це занурюватися в справи відразу ж після пробудження. Спробуйте приступати до завдань до того, як прокинеться сім’я: це може стати ключем до відчутного прогресу.

Присвячуйте ранок важливим завданням. Використовуйте період максимальної активності для виконання важливих завдань, а не для планування дня, яким можна зайнятися в інший час. Так вам вдасться впоратися зі складними справами набагато швидше.

Готуйтеся до ранку заздалегідь. Планування дня напередодні ввечері дозволить ефективніше розпоряджатися ранковими годинами й знизить рівень стресу.

Зберігайте звичний розклад. Без чіткого графіка можна швидко втратити фокусування або вигоріти. Щоб дотримуватися розкладу, розпишіть, що і коли ви будете робити.

Відокремте робочу зону від зони відпочинку. Працюючи з дому, легко залишитися в ліжку з ноутбуком, але краще виділити місце, де ви будете тільки працювати. Це налаштує мозок на підвищення продуктивності.

Позбавтеся від шуму. Вдома нас оточує багато сторонніх звуків. Врятуватися від них допоможуть навушники з шумопоглинанням.

Продовжуйте спілкуватися. Для збереження емоційного комфорту при віддаленій роботі потрібно більше, ніж будь-коли, спілкуватися з іншими людьми. Влаштовуйте відеоконференції, зідзвонюєтеся через телефон або листуйтеся.

З інтернет-ресурсу  #Business Week


3 поради для усвідомленої побудови кар’єри

Коли прямуєш довгим шляхом, корисно мати вказівники. Кар’єрна подорож – не виключення. Візьміть із собою кілька практичних інструментів.

SWOT-аналіз. Цей інструмент стратегічного планування допомагає і в кар’єрному плануванні. Strengths – це cильні сторони, переваги фахівця. Weaknesses – недоліки, зони розвитку працівника, те, чого не вистачає для подальшого просування. Opportunities – можливості ринку праці. Threats – зовнішні загрози, обмеження на ринку праці, що можуть стати на заваді.

Кар’єрні якорі. Інструмент американського психолога Едгара Шейна, який дозволяє визначити мотиви, що спонукають людей прикладати зусилля для розвитку своєї кар’єри. Згідно з цією концепцією, є вісім кар’єрних якорів: професійна компетентність, менеджмент, незалежність, безпека та стабільність, підприємництво, прагнення приносити користь, виклик, стиль життя. Пройдіть тест Шейна на визначення кар’єрного якоря, щоб свідомо керувати напрямком своєї кар’єри.

Розбір польотів (After Action Review). Цей інструмент запозичений із досвіду армії США і використовується, коли необхідно проаналізувати помилки та зробити висновки з певної «операції» (невдала співбесіда, неуспішні переговори або проект, який ризикує провалитися). Суть проста та передбачає пошук відповідей на чотири питання: що мало відбутися, що сталося насправді, чому фактичні події відрізняються від тих, які були заплановані, чому я можу навчитися. Щирі відповіді на ці питання дозволяють виявити переваги та недоліки, сильні та слабкі ходи в певних обставинах та зробити висновки на майбутнє.

З інтернет-ресурсу  #Business Week


Як конспектувати ефективно?

Чи потрібен конспект взагалі?

Дослідження доводять, що так. Студенти, які ведуть конспект, зазвичай демонструють кращі результати, ніж ті, хто не робить нотатки під час занять. Повторення конспекту перед тестуванням також позитивно впливає на оцінку.

Чому ця стратегія ефективна?

Коли ви слухаєте лекцію, працює ваша робоча пам’ять. Це вид короткострокової пам’яті, який відповідає за сприйняття та обробку інформації. Якщо ви тільки слухаєте, робоча пам’ять працює над пасивною обробкою інформації. Тобто, ви приділяєте увагу лекції та розумієте почуте.

Коли ви слухаєте лекцію та пишете конспект, робоча пам’ять працює над активною обробкою інформації. Щоб зробити нотатку, необхідно вдумливо слухати та виокремлювати основні думки. Це вже потребує активного аналізу матеріалу, а не пасивного прослуховування. Щоправда, конспектування працює тоді, коли ви дійсно аналізуєте почуту інформацію та занотовуєте найважливіше. Якщо ж ви переймаєтеся лише тим, щоб записати якомога більше, робоча пам’ять не працює над активною обробкою інформації, а конспект перетворюється на транскрипт (дослівний запис).

Як правильно вести конспект?

Оберіть формат конспекту, який підходить саме вам.   У нагоді стане ресурс, який розробив Університет Джеймса Медісона. Це інтерактивний англомовний сайт із порадами стосовно ведення конспекту. На сайті перелічені основні складнощі, з якими стикаються студенти під час ведення конспекту.  Наприклад, якщо ваші нотатки неструктуровані та їх складно зрозуміти, варто звернути увагу на стратегію Корнелла (Cornell Notes). За посиланням ви знайдете покрокову інструкцію щодо застосування стратегії.

Пишіть конспект від руки та своїми словами. Існують два глобальних підходи до ведення конспекту. Можна записувати за лектором слово в слово (non generative note-taking). А можна перефразовувати, узагальнювати та зображувати зв’язки між концепціями (generative note-taking). Саме другий метод передбачає активну обробку інформації. Дослідження показали, що він ефективніший за транскрибування (записування під диктовку) лектора.

Однак залишається запитання: на чому вести конспект? Адже «власними словами» можна робити нотатки і на папері, і на комп’ютері. Відповідь з’явилася в 2014 році. Дослідники порівнювали результати студентів, які вели конспект на комп’ютері та на папері. З’ясувалося, що перевага однозначно на боці паперу.  Коли студенти ведуть конспект на комп’ютері, вони переходять до пасивного транскрибування лектора. Так втрачається активна обробка інформації, і це негативно впливає на навчання.

Повторюйте конспект. Ви навчаєтеся не тільки коли пишете конспект, але й коли його повторюєте. Зверніть увагу: важливо повторювати власні записи, а не чужі нотатки. Повторюйте якомога раніше після написання конспекту. Якщо ви відкладаєте опрацювання нотаток, матеріал зникне з пам’яті, адже його повторно не закріпили. Якщо у вас є п’ять хвилин після лекції, прогляньте записи, випишіть запитання до матеріалу та складіть короткий підсумок. Ввечері більш глибоко опрацюйте конспект, дайте відповіді на власні запитання. Також можете обговорити матеріал з колегами по навчанню.

Реорганізуйте конспект після того як перечитаєте його. Спробуйте візуалізувати новий матеріал у вигляді схем та діаграм. Ще краще, якщо ви встановите зв’язки між новим і попереднім матеріалом. Наприклад, за допомогою схеми.

Складайте запитання до власного конспекту. Можете пошукати готові тести або скласти їх самотужки. Спробуйте різні формати: відкриті запитання, запитання з короткою відповіддю та з кількома правильними відповідями. Зрештою, не забувайте про глибокі запитання: Чому? Навіщо? Як? А що як… ? Як я можу застосувати це у повсякденному житті? Якщо ви не зможете відповісти самостійно, поставте ці запитання Google або викладачу.

Підбивайте підсумки  до власного конспекту, як передбачено в стратегії Корнелла. Узагальніть основні ідеї, запишіть ключові слова та запитання.

Створюйте флеш-картки до пройденого матеріалу. Їх можна створювати власноруч або за допомогою безкоштовних програм, зокрема, Anki. Вона пропонує флеш-картки із завданнями різних форматів: написати слово, вставити слово в речення, підписати малюнок. До того ж, Anki автоматично забезпечує інтервальне повторення.

Корисні ресурси

  1. Відео Crash Course Study Skills. Розповідається, чому варто робити нотатки, які існують стратегії ведення конспекту.
  2. Інтерактивний сайт з порадами щодо навчання. Зокрема, з ведення конспектів.

З інтернет-ресурсу #EdEra


7 кроків, щоб стати своїм у колективі.

Адаптація на новому місці роботи залежить не лише від правильної організації робочого процесу, але й від гармонійних відносин у колективі. Як стати своїм у будь-якому колективі?

Підготовка. Перед першим робочим днем поцікавтеся корпоративними правилами компанії, нюансами роботи – всім, що дозволить вам почуватись впевнено.

Розповідь про себе. На відміну від самопрезентації роботодавцю, розповідь про себе для колег може бути не такою формальною, проте там також треба поділитися інформацією про свій досвід, навички, досягнення. Якщо вважаєте за потрібне, додайте більше особистого.

Активність. Не пасуйте перед знайомством з колективом, не пропускайте зустрічей та не ігноруйте запрошень на каву чи обід. У неформальній обстановці налагодити відносини завжди легше.

Командність. У будь-якому колективі є традиції чи негласні правила і, якщо ви хочете стати його частиною, їх потрібно дотримуватись.

Нейтралітет. Серед колег з часом у вас з’являться і друзі, і вороги, але намагайтеся зберігати нейтралітет. Не давайте волю емоціям.

Питання, безліч питань. Найкраще зрозуміти роботу та всі процеси в компанії ви зможете, якщо не будете соромитися ставити питання. Ставте питання безпосередньому керівнику та колегам.

Бути собою. Не намагайтеся повністю підлаштуватися під колектив, будьте собою. Не потрібно ходити з колегами на футбол, якщо ніколи його не любили. Адже ви не зможете отримати задоволення від роботи та спілкування з колективом, якщо будете змушувати себе бути тим, ким насправді не є.

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week


Як провести вихідні, щоб легко почати робочий тиждень?

Вихідні для багатьох з нас – це час, коли можна дійсно розслабитися. Однак потім буває складно повернутися до роботи. Білл Гейтс, Річард Бренсон та інші мільярдери розповіли , як вони проводять суботу та неділю, щоб увійти в понеділок оновленими і продуктивними.

Виспіться, але не переборщіть. Тім Кук, Білл Гейтс, Джек Дорсі і Джефф Безос розповіли, що в середньому сплять по 7,3 годин на добу, щоб відчувати себе бадьоро. Однак складно дотримуватися подібного режиму тим, хто або починає роботу дуже рано, або закінчує її занадто пізно. В такому випадку у вихідні можна добрати кілька годин сну, які ви упустили протягом робочого тижня. Але не варто створювати систему, в якій в будні дні ви будете спати по 5 годин, а у вихідні по 12.

Проведіть час з близькими. Чи відчуваєте почуття провини через те, що проводите недостатньо часу з сім’єю? Вихідні – кращий момент, щоб це виправити. Спробуйте організувати дозвілля для себе і своєї родини.

Складіть план на наступний тиждень. Купіть щоденник або почніть складати розклад на майбутні тижні і місяці в календарі смартфона. Це допоможе вам грамотно розподілити свій час, відрегулювати зустрічі з друзями і колегами, а також поспостерігати за своїми звичками. Цілком можливо, ви витрачаєте частину свого часу даремно. Якщо це так, перегляньте свій підхід до планування.

Побудьте на самоті з собою. Протягом тижня нам часто доводиться спілкуватися з величезною кількістю людей. Іноді ми сваримося з близькими, з’ясовуємо стосунки – це теж дуже вимотує. За п’ять днів ми встигаємо накопичити безліч вражень і досвіду, навіть якщо нам здається, що нічого особливого не відбувалося. На вихідних виділіть час, який ви зможете провести наодинці з собою.

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week


Іноді правильний діалог з самим собою найкраще налаштовує на роботу. Коли голос в голові знову запропонує байдикувати, задайте собі ці чотири запитання.

З чого краще почати?
Іноді нам справді потрібно виконати величезне завдання, але ми не знаємо, з чого почати. Складність заганяє в ступор. Проте, як показують дослідження, найважче — почати. Як тільки ви проходите перші кроки, робота перестає здаватися такою поганою і заплутаною, як раніше.

Які три справи найважливіші для сьогоднішнього дня?
Дрібні доручення та інші фактори заважають зосередитися на важливих завданнях. Щоранку чітко визначайте пріоритети. Запитуйте себе, які три завдання потрібно виконати до кінця дня. Присвятіть їм перші години робочого дня. Тільки закінчивши з головним, переходьте до всього іншого.

Як спростити робочий процес?
Багато з нас вірять, що досягнути успіху можна лише наполегливою працею. Часто все так і є. Але іноді це переконання заважає знаходити прості рішення для складних проблем. Немає нічого поганого в тому, щоб полегшити важку працю, якщо це допоможе виконати роботу.

Що станеться, якщо я не зроблю це зараз?
Страх — неймовірно потужний мотиватор. Якщо м’яко спровокувати його, він не дозволить вам відкладати роботу. Запитайте себе, які неприємності можуть статися, якщо ваша бездіяльність триватиме довше. Думайте про довгострокові перспективи: зруйновану кар’єру, нестачу грошей, підірване здоров’я, проблеми в особистому житті.

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week


Як виграти будь-які дебати: 5 практичних порад.

Підприємцям нерідко доводиться брати участь у дискусіях: з бізнес-партнерами, конкурентами та навіть користувачами в соціальних мережах. Ось кілька порад, як домогтися успіху в будь-яких дебатах.

Не вступайте в суперечки. Головна порада – по можливості не вступайте в суперечки. Поки ви не стали кандидатом в президенти, вам необов’язково брати участь в дебатах. Але якщо ви вже почали дискусію, дотримуйтеся наступних порад.

Працюйте з аудиторією. Під час дебатів політики не намагаються переконати один одного – вони прагнуть переконати глядачів. Ви можете використовувати цей спосіб, якщо берете участь у публічній дискусії – наприклад, на конференції або в соціальних мережах.

Не реагуйте на провокації. Не відповідайте опонентові, якщо він відходить від теми, та не реагуйте на його провокації. Якщо ви берете участь у публічній дискусії та повинні відповісти, не дозволяйте відволікати вас від заявленої теми. Повертайтеся до неї кожен раз, коли опонент намагатиметься перемикнути увагу.

Більше питайте, а не затверджуйте. Коли ви задаєте питання, то показуєте співрозмовникові, що цікавитеся його точкою зору і хочете її зрозуміти. Крім того, співрозмовник повинен буде відповісти на ваші запитання. Для цього йому доведеться проаналізувати ситуацію і, можливо, подивитися на неї з вашої точки зору.

Перед дебатами проаналізуйте свої тези та можливі помилки. Підготовка – важлива складова успіху в будь-якій дискусії. Якщо ви намагаєтеся придумати аргументи під час суперечки, то ризикуєте програти. Варто заздалегідь вивчити інформацію на тему та продумати свої аргументи.

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week


Знайдіть свої «піки» активності. Протягом дня у більшості людей є від двох до чотирьох годин, коли активність на найвищому рівні. Спостерігайте за собою та фіксуйте позначки на годиннику, коли вам вдаєтьсяя робити все легко й радісно, щонайменше 3 дні. На основі цих даних сплануйте робочий день так, щоб інтенсивна праця припадала саме на ці години. Під час спаду активності займіться поточними справами, які не вимагають надмірно високої концентрації.

По шматочку щодня. Основна причина прокрастинації, марнування часу та постійного відкладання «до кращих часів» — невміння ділити задачу на етапи. Навчіться це робити.

Інтервальна робота. Розділивши роботу на інтервали, під час яких ви не відволікаєтеся на сторонні фактори, ви будете значно продуктивніші за тих, хто буде працювати 8 годин поспіль. Просте правило 50 на 10, де перша позначка — це час для інтенсивної праці, а друга — для відпочинку, допоможе встигати значно більше.

Плануйте час. Присвятить перші та останні 15 хвилин робочого дня плануванню справ та підбиванню підсумків.

Режим «Не турбувати». Сповіщення про повідомлення від друзів, суперечки в робочих чатах, до яких ви особисто не маєте стосунку, вщент руйнують концентрацію. Час від часу ставте телефон в режим «Не турбувати», і ви помітите, наскільки більше почали встигати без зайвих стресів.

Вчіться відпочивати. Деякі люди вважають, що їхня продуктивність на роботі зросте в рази, якщо приходити раніше та залишати робоче місце останніми. Однак усім нам необхідний 7-8 годинний сон і можливість робити короткі перерви.

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week

______________________________________________________________________________________________

Хто такий «командний гравець» і як ним стати?

Виграють завжди команди та чітка стратегія. Продуктивний і ефективний той колектив, робота якого нагадує добре налагоджений механізм. Тому, командоорієнтованість – це soft skill із переліку «обов’язково».

Успішний командний гравець – той, хто:

– швидко адаптується до колективу та легко пристосовується до загального ритму;

– завжди залишається об’єктивним, конструктивним, неконфліктним;

– вміє слухати інших, бути гнучким, грамотно переконувати колег у правильності своєї позиції;

– не боїться критикувати, може визнати свою неправоту та підтримати ідею колеги;

– створює атмосферу поваги, взаємодопомоги, надихає членів команди;

– допомагає іншим і вміє приймати допомогу;

– уникає деструктивних суперечок, вміє згладжувати конфлікти, готовий іти на компроміс;

– управляє своїми емоціями й абстрагується від особистих симпатій і антипатій;

– будує свій графік і планує навантаження відповідно до загальних планів і з урахуванням усіх термінів;

– не ставить свої амбіції вище інтересів компанії.

Але пам’ятайте, ідеальний командний гравець – не той, хто з усім згоден, хто не «тягне ковдру на себе». А ініціативний, емпатійний. Тактовний, але наполегливий. Той, хто завжди прагне консенсусу, але вміє конструктивно критикувати; готовий іти на компроміс, але може відстоювати свою позицію.

Секрет успіху простий. Залишайтеся вірними собі та проявляйте повагу до інших – і ви станете гравцем команди-переможця.

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week

_______________________________________________________________________________________________

Компанія має гарну репутацію на ринку

Добре, якщо про компанію можна знайти відгуки в Google або соцмережах. Перевірте корпоративні Facebook та LinkedIn сторінки. Перегляньте офіційний сайт компанії, її блог. Вони мають бути «живими», а контент – постійно оновлюватися.

Компанія максимально відкрита та чесна

Після проведеної співбесіди та оформлення на роботу у вас не має залишатися жодних запитань до компанії або умов праці. Вам мають надати документи для ознайомлення з безпосередніми посадовими обов’язками, правилами внутрішнього трудового розпорядку, умовами оплати праці та, звичайно, узгодити їх з вами.

У компанії існує система адаптації співробітників

Прийшовши на роботу, зверніть увагу на ваше робоче місце: воно має бути повністю підготовлене, обладнане необхідною технікою. У перший же день системний адміністратор має налаштувати все необхідне для роботи. Така системність – гарна ознака. Також зверніть увагу на систему адаптації в компанії. Зазвичай, в перший день за співробітником закріплюють ментора або HR-менеджера.

Ви відчуваєте лояльне ставлення роботодавця

Прогресивні, молоді компанії з гарною репутацією завжди стають на бік співробітника. Тим паче, враховуючи реалії пандемії. Зазвичай компанії сьогодні пропонують гнучкі умови праці.

Компанія піклується про співробітників

Мова йде не тільки про добре оформлене робоче місце, а про додаткову турботу роботодавця. Компанія має слідкувати не тільки за фізичним, але й емоційним самопочуттям команди. Слідкування за емоційною стабільністю працівників та запобігання вигоранню – крута ознака гідного роботодавця.

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week

_______________________________________________________________________________________________

Як пройти телефонне інтерв’ю, приборкати хвилювання перед співбесідою та відповідати на незручні питання рекрутерів? Розберемося в статті.

Телефонна співбесіда

Якщо рекрутер відібрав ваше резюме – швидше за все, він попередньо зателефонує, щоб уточнити деталі, які його цікавлять та запросити на особисту зустріч. Щоб показати, що ви вмієте налагоджувати контакт, і проявити повагу до співрозмовника – бажано перейти на мову, якою до вас звертаються. А також адаптуватися до темпу мови – зверніть увагу, як спілкується рекрутер: швидко, короткими фразами або повільно, спокійно.

Ставте питання-уточнення: це покаже вашу проактивність і зацікавленість у вакансії.

Стежте, про що більше запитує рекрутер: функціонал, команда, ваше ставлення до роботи? Зробіть акцент саме на цьому у своїх відповідях.

Використовуйте схожі фрази, постарайтеся говорити однією професійною мовою (не слово в слово – але можна вловити тон і термінологію). Якщо вас запросили в компанію – уточніть адресу, стиль одягу, що взяти з собою (наприклад, резюме або портфоліо): це вкаже на вашу серйозну налаштованість і організованість.

Інколи в момент дзвінка вам незручно говорити – ви ще не звільнилися з попередньої роботи або їдете в транспорті. Не бійтеся чесно про це сказати і уточнити, коли можна передзвонити – під час важливого дзвінка краще бути зосередженим.

До речі, перш ніж дзвонити – можливо, рекрутер вивчить ваші соціальні мережі. Це інформативне джерело складання первинного враження про кандидата. Слідкуйте за своїм образом в інтернеті: не ставте контент, який роботодавець може розцінити як некоректний, розміщуйте цікаві пости, які стосуються вашої спеціальності.

Хвилювання перед співбесідою

Щоб бути врівноваженим, перед співбесідою бажано пройтися та подихати свіжим повітрям. Попередньо важливо виспатися, поїсти, подбати про свій зовнішній вигляд. Позбутися переживань допомагають фізичні вправи. Потрібно заздалегідь дізнатися маршрут і розрахувати час на дорогу з запасом.

Налаштуватися допомагають і прості дихальні вправи: зробіть кілька глибоких вдихів і повільних видихів або закрийте очі та порахуйте. Повільно випийте склянку води та «заземліться» – стійко поставте ступні на підлогу та відчуйте опору під ногами.

Якщо вам не вдалося вгамувати хвилювання на зустрічі – скажіть про це відкрито.

Зробіть акцент на тому, що ваші переживання пов’язані з бажанням отримати саме цю роботу, така можливість і ця зустріч мають для вас цінність. Важливий момент: якщо для вашої посади критична така компетенція як стресостійкість (наприклад, це керівна позиція або робота в кол-центрі) – надмірне хвилювання може виявитися ознакою невідповідності вакансії, оскільки вам буде складно виконувати обов’язки.

Поведінка на інтерв’ю

Переживання перед важливими зустрічами пов’язані зі страхом невідомості – ви не знаєте, які саме питання вам будуть ставити, які тестові завдання запропонують виконати, хто буде присутній на співбесіді. Секрет – в якісній підготовці. Знайдіть максимум даних про компанію, її проєкти, культуру, цінності, команду. Чим більше інформації – тим більше впевненості. Підготуйте своє бачення розвитку напряму, в якому бажаєте працювати – ймовірно, рекрутеру цікаво буде дізнатися про це. Знайдіть в інтернеті переліки класичних питань – особистих та тих, що стосуються професії. Подумайте, як відповісте на них. Крім питань про професійні навички, продумайте, як відповісте на питання про бачення свого розвитку (в контексті бізнес-планів компанії) – це допоможе рекрутеру оцінити, наскільки підходить ваша кандидатура.

Проведіть «репетицію» співбесіди. Попросіть знайомих зі своєї сфери або близьких поставити питання, можливі на інтерв’ю. Якщо такої можливості немає – потренуйтеся перед дзеркалом. Це додасть вам впевненості та допоможе визначити, які питання ставлять вас у глухий кут, що потрібно продумати.

Встановлюйте раппорт. Адаптуйтеся до швидкості мови та професійної термінології рекрутера – він як представник компанії транслює корпоративний стиль. На важливих зустрічах рекомендується не дивитися в очі співрозмовнику невідривно, але і не відводити погляд убік, в стелю або в підлогу. Невелика хитрість: за тривалого зорового контакту можна дивитися співрозмовнику в точку між брів.

Несподівані питання

Як би добре ви не підготувалися до співбесіди, рекрутер може поставити несподіване запитання. Якщо ви не зрозуміли питання – уточніть; якщо не знаєте відповідь – запропонуйте обміркувати відповідь і повернутися до нього пізніше. Не потрібно придумувати відповідь на льоту та «викручуватися». Якщо у вас просто немає потрібних знань і навичок – акцентуйте, якщо це потрібно для роботи, ви вивчите питання детальніше (навіть професіонал не може знати все, але важливо показати вашу гнучкість і здатність до навчання).

Якщо через деякий час ви зрозуміли, що відповіли на питання некоректно або неповно – просто скажіть, що хотіли б повернутися до нього та детальніше пояснити своє бачення теми.

Вам можуть ставити некоректні запитання – наприклад, жінок часто запитують, чи планують вони народження дітей. На неетичні та дискримінаційні питання можна відповідати ввічливо, але впевнено: «Я вважаю це особистим». Можна також уточнити, як саме це пов’язано з якісним виконанням роботи. Може виявитися, що, наприклад, посада передбачає часті відрядження, і роботодавцю важливо знати, чи зможете ви поєднувати такий графік з сімейними питаннями. В такому випадку можна пояснити, як ви будуєте свій життєво-робочий баланс (наприклад, що у дітей є няня).

Потрібно знати, що некоректні та відверто провокативні питання рекрутер може ставити спеціально – на так званій стресовій співбесіді. Багато фахівців з підбору вважають цей інструмент недоречним, проте, є компанії, які використовують його для посад, робота на яких пов’язана з постійним стресом. Якщо вам підходить робота в такій компанії – відповідати на запитання потрібно, попри тон співрозмовника, спокійно та з повагою, немов розмовляєте зі «складним» клієнтом.

Ставте зустрічні питання. Краще, якщо вони не загальні, а «заточені» під компанію – її цінність, продукти, команду, плани розвитку. Так ви покажете, що вже багато знаєте про бізнес і вам цікаво приєднатися до нього.

Переговори про зарплату

Це питання досі викликає найбільше сумнівів і страхів.

Пам’ятайте, що співбесіда – це рівний діалог сторін.

Озвучуючи свої очікування щодо зарплати, будьте об’єктивними: важливо не «продешевити», але і немає сенсу завищувати планку. Підготуйтеся: вивчіть вакансії та резюме, які відповідають вашій професії, досвіду та локації (місту). На співбесіді можна називати не точну суму, а вилку зарплат у форматі «від» і «до». І поставте питання: «Чи є в компанії преміальна система та ключові показники ефективності для посад, досягаючи яких можна підвищити свій дохід?». Це говорить про те, що ви націлені на результати та готові докладати максимум зусиль для досягнення цілей.

Якщо ви – новачок у професії

Наприклад, студент без досвіду роботи або переходите в нову професію в зрілому віці.

Ще на етапі відправлення резюме корисно написати мотиваційний лист – пояснити, чому ви хочете розвиватися саме в цій сфері та чим можете бути цінні.

І детальніше розкрити свою позицію на співбесіді. У вас може бути корисний досвід – наприклад, ви проходили практику, були волонтером на проєкті, працювали в близькій індустрії. У такій ситуації досвід – не ваша конкурентна перевага. Але дефіцит навичок ви можете компенсувати розвиненими soft skills: здатністю навчатися, гнучкістю, наполегливістю та високою мотивацією працювати саме в цій компанії.

Якщо ви отримали відмову

Необхідно пам’ятати: відмова після співбесіди не означає, що ви – поганий фахівець.

Просто саме на цьому етапі розвитку ваші дороги з цим роботодавцем розходяться. У разі відмови виділіть час для турботи про себе: прогуляйтеся, поспілкуйтеся з близькими, які можуть підтримати, займіться спортом або влаштуйте собі вечір релаксу. Дайте самому собі підтримку та опору. А потім зробіть конструктивні висновки: проаналізуйте, що можете зробити краще на наступній співбесіді. Корисно запросити у рекрутера зворотний зв’язок: відзначте, що ви вдячні за можливість, і попросіть написати, з яких причин не пройшли відбір, це важливо вам для подальшого розвитку. І рухайтеся далі – кращі можливості ще попереду!

З інтернет-ресурсу #rabota.ua  #Business Week


Алгоритм успіху від Ілона Маска

Багато з його ідей не знаходили підтримки на перших етапах, адже здавалися неможливими і навіть божевільними, але він став мільярдером. Ось поради від мільярдера Ілона Маска для тих, хто починає власну справу.

Правильно розставляйте акценти

«Я питаю себе: чи приведе ця діяльність до найкращого продукту або послуги? Якщо ні, я припиняю ці зусилля».

Читайте книги

Коли Маска запитують, як він навчився будувати ракети, він відповідає: «Я читаю книги». Серед його улюблених: Нік Бостром «Суперінтелект: шляхи, небезпеки, стратегії»; Джеймс Баррат «Останній винахід людства»; Уолтер Айзексон «Бенджамін Франклін: американське життя».

«Помріть заздалегідь»

Таку назву носить поширена техніка подолання страху. Уявіть, що сталося найгірше, чого ви побоювались. А тепер подумайте, що ви будете робити, щоб виправити ситуацію.

Не женіться за трендами

Найуспішніші компанії самі створюють тренди. SpaceX запропонувала використовувати багаторазові ракети для відправки шатлів на орбіту. Це здавалося неможливим. Всім, окрім Маска.

З інтернет-ресурсу #Business Week


Пунктуальність – це не просто якість, що дозволяє нам приходити вчасно на зустрічі і на роботу. Це особлива риса характеру, яка є важливою для будь-якої ділової людини і визначає її особистість.

Пунктуальність – показник досвіду. Людина, що цінує свій час – господар свого життя. Це свідчення вашої далекоглядності, впевненості в собі, зібраності, пристосованості до обставин. Крім того, вміння завжди залишати додатковий резервний час на випадок непередбачених обставин – ознака досвідченої і розумної людини.

Пунктуальність – показник компетенції. Це якість, властива людям, які звикли раціонально розподіляти свій час. Уміння управляти своїм часом, вміння планувати і перебудовувати свої плани – показник вашої компетенції.

Пунктуальність – показник цілісності. Пунктуальність – перший і найважливіший крок на шляху до завоювання довіри. На людину, яка тримає своє слово, навіть стосовно дрібниць, завжди можна покластися.

Пунктуальність – показник цінності відносин. Якщо ви бережете час партнера – це означає, що ви цінуєте його як людину, в першу чергу. Тим самим ви допомагаєте його продуктивності, а значить, допомагаєте йому і в житті.

Пунктуальність – показник власної цінності. Людина, що цінує свій час, цінує і себе, як особистість, в першу чергу. Дезорганізованість – це прямий шлях опинитися на узбіччі життя: від вас відвернуться партнери, ви можете втратити роботу, і всі найвигідніші пропозиції пройдуть повз вас.

З інтернет-ресурсу #Business Week